Zofia Nałkowska Medaliony


LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS.

PROF. SPANNER

PROF. SPANNER -lekarz SS Instytut Anatomiczny -mur skromny murowany domek wewnątrz CIAŁA - torsy z odciętymi podczas egzekucji głowami 350 (wystarczyłoby 14) nawet dzieci:

KOMISJA -Zeznaje Polak z Gdańska - jako pomocnik pracę załatwił mu Niemiec mieszkający u matki - Kurs anatomiczny dla studentów 1943 spalarnia kości żyły tłuszcz oddzielane skórę próbowali wyprawiać. von Bergen starszy preparator, Kaitek asystencka prof. obecnie w Berlinie kościotrupy się nie udały. Z całego Pomorza przywozili trupy z obozów: Polacy Rosjanie i Niemcy nie chciał rozstrzelanych 5 kg tłuszczu z człowieka - mydłem dysponował osobiście, ale śmierdziało. Nie wiedział, że to przestępstwo. DWAJ EKSPERCI profesorowie wysocy eleganccy - nie wiedzieli wcześniej - poważny naukowiec ceniony w zakresie anatomii patologicznej - nie znali go od strony moralnej - należał do partii ROZKAZ PARTII Niemcy cierpieli na brak tłuszczu ekonomia na rzecz Państwa

DNO

Kobieta światła i ładna dużo przeszła straciła 2 dzieci mąż w obozie w Pruszkowie Ravensbruck zastrzyki, eksperymenty na kobietach lekarze - inteligencja.

Razem z córką zabrano - 10 kobiet, gdy wracały. Syn powstaniec prowadził szkolenie wojskowe w domu. Pawiak - zastrzyki bicie ściąganie krwi dla żołnierzy Trupy wyjedzone przez szczury BICIE chcą zeznań na temat syna. Wagony bydlęce - jak zwierzęta po kolana w gnoju konwojowane przez Ukraińców - niemiecki oficer na bocznicy kazał otworzyć i dać wodę i wyjść na tor. W męskich po 30, 40 osób uduszonych. Jedna z kobiet zwariowała - rozstrzelana. Fabryka amunicji 12 godz. pracy przy maszynach. 3 w nocy pobudka apel na dworze 30 min do fabryki GŁÓD bicie za niewykonanie normy (amunicja) Bunkier karny goła łysa głowa chodaki, mężczyźni po kolana w wodzie.

KOBIETA CMENTARNA

Cmentarz pod murem GETTA - ciche miejsce umarłych samoloty bombardują obok ogień i dym. Zgony wywózki obozy - śmierć osobista ginie w ogromie śmierci zbiorowej. Kobieta pielęgnuje kwiaty na grobach dobre miejsca suche (wspomnienie kobietyw bieli i jej męża) tam mokre. Bomby to nic umarłym nie zaszkodzą. Polacy pod murem GETTA nie wytrzymują krzyków Żydów palonych w domach, ci, co skaczą przez okna giną a odgłosy słychać na cmentarzu.

PRZY TORZE KOLEJOWYM

Pociągi do obozów koncentracyjnych - ucieczka z wagonu towarowego - wyłamać deski w podłodze, większość ginie od upadku, uderzenia w elementy wagonu. Kobita skoczyła ranna 2 osoby zastrzelone zraniona w kolano terror nikt nie pomaga przynieśli chleb i mleko ktoś jej kupił wódkę i papierosy - Policjanci nie chcą zastrzelić - nieznajomy zabił z ich broni.

DWOJRA ZIELONA

Praga prawie niewidoma kobieta w ciemnej bramie sprząta i pilnuje mieszkania - żydowskie ambulatorium. Mąż zabity w łagrze w 1943? rzemieślnik szewc ul. Stawki w warszawie. 1939 bomba rozbiła dom stracili wszystko. Janów Podlaski wysiedlenia Żydów do Treblinki - ukrywa się GŁÓD oko traci w Sylwestra 1943 Niemcy strzelają do ludzi (zabawa - 65 zabili) Majdanek bicie wieszanie za ucieczkę. Złote zęby wymieniła za chleb. Sowieccy uwolnili ich w Częstochowie 5 tys.

WIZA

Nie mam niechęci do Żydów - Tęga kobita w pasiaku (nie chce pomocy). W obozie z mariawitką znalazła w ziemniaku mysz i ukryła, nie pozwoliła zabić. Przeszła na katolicyzm i trafiła do obozu, jako Polka. WIZA łąka pod lasem - wyprowadzano je podczas czyszczenia baraków. Kobiety z całej Europy chore wynędzniałe jak zwierzęta szukające słońca wciśnięte w siebie wiele umiera. Następna WIZA po selekcji była pusta...

CZŁOWIEK JEST MOCNY

Milczał P. pałac wysadzony rezydencja brama obóz koncentracyjny - zagazowani w samochodach - wrzucani do masowych mogił. Mróz ludzie w koszulach - zabił całą swoja rodzinę ojca, matkę brata z żoną 5 dzieci swoją żonę i 3 dzieci. Kopie groby - przywożą trupy bliskich nie chcą go zabić biją by pracował ucieka z samochodu.

DOROŚLI I DZIECI ŚWIĘCIMIA

POLSKA w czasie wojny GROZA i ZDZIWIENIE. Miliony istnień zamordowanych w obozach MAJDANEK, OŚWIĘCIM, BRZEZINKA, TREBLINKA - masowe groby Pałac w Chełmnie (ok 1 mln ofiar) itd. topionych na mydło, garbowanych na skóry. Żydzi z Europy, którym obiecywano dobra pracę i całe miasto ŁÓDŹ na własność. Zabijano wszystkich ZYSK! Firmy rozpruwające ubrania i buty (ukryte złoto i kamienie).

POLITYKA - uwolnienie terenów od dawnych mieszkańców EKONOMIA - ZYSKI Początki NSDAP szumowiny, kursy sadyzmu... Ostatni obrazek dzieci bawiące się w palenie ŻYDÓW.

by Adam Mac Swan